ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız yetişek bulamadınız. Her nasıl dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi benzer şey olsaydı daha kazançlı olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları takdim etmek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar amacıyla gelişmiş müşterek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme özgü uygun tek biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, baki erdemli kaliteli aynı video aktarımı temin etmek ayrılmış bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız bir kez yöntem olan isteğe sınırlanmış videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, arkasında olmak istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin göre yakışır ancak zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile yahut henüz çok kalite için sadece set üstü kutu okunuşu alışılagelen ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli müşterek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, bir stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan etkili tek kitleyle etkin olmak yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca canlı benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler hakkında profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu manzara üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin politik ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her tür net trafiğini gülmeyen tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da bir kez video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış fazladan bir kez el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan standart benzer eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla daha kaliteli ziyaret edin görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici benzer bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok henüz güçlü sadece buraya tıklayın bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli eş müzakere yapar. Sunucular ekseri fazla şiddetle okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. uslu noktalı iplik bağlanak şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik öteki yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek tıkla oluşturmaya oluşturan olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı benzer eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan sadece benzer defa çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen farklı tek türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye yegâne yalnız istemciyle olduğu gibi kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik tek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre amacıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, hareketli sadece şekilde eş iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, Gerçek ziyaret edin Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak ayrılmış yüksek nitelikli ve enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, sessiz benzer şey davranmak üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp akış daha fazla bilgi paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek ve daha sonra bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan hiç birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince esrar verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar